Poradnik praktyczny: Best Price Guarantee – Expedia

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej Expedii i jej programowi Best Price Guarantee. Z reguły ciekawe BPG oferują duże sieci hotelowe na swoich własnych stronach, a pośredników wykorzystujemy do znalezienia niższej ceny. Tutaj jest odwrotnie – to Expedia w zamian za znalezienie tańszej oferty da nam wyrównanie stawki + voucher na 50$ ważny przez rok czasu na kolejną rezerwację o wartości powyżej 100$. Program dotyczy strony Expedia.COM, a jej regionalne odmiany są wyłączone z promocji na tych zasadach.

Expedia oferuje nam nie tylko pośrednictwo w rezerwowaniu hoteli, ale również m.in lotów i rejsów. Co ważne, BPG obejmuje je również! Miło. Tutaj jednak skupie się na hotelowej części tego programu.

Samej istoty BPG nie chcę tutaj powielać, zapraszam do zapoznania się z podstawami opisanymi w poradniku dot. BRG sieci IHG. W tym przypadku jest identycznie, cała kwestia sprowadza się do znalezienia identycznej oferty taniej niż bezpośrednio na Expedii. Ważna uwaga, różnica w cenie może być minimalna – jeden cent różnicy dzieli nas od otrzymania 50 USD 🙂

Program wbrew pozorom jest w mojej ocenie dosyć trudny, m.in dlatego że porównywalne oferty hoteli muszą mieć identyczne czasy anulacji. Ani nie gorsze, ani nie lepsze – zdarzało mi się odrzucenie wniosku z powodu mniej restrykcyjnego terminu anulacji, co jest dosyć dziwne. Pełen regulamin Expedia BPG dostępny jest tutaj. Ale po kolei:

Polecam założyć sobie konto na Expedii. Daje ono nam możliwość podglądu rezerwacji, ich modyfikowania oraz jest niezbędne do wysłania wniosku BPG. Mamy na to 24 godziny od dokonania rezerwacji. Standardowo polecam rezerwacje zwrotne z wiadomych względów 😉 Z kolei rezerwacje bezzwrotne muszą być opłacone (tego osobiście nie sprawdziłem, zawsze wybieram zwrotne oferty 😉 ) Zmiana rezerwacji po zatwierdzeniu wniosku spowoduje anulacje vouchera.

Zła wiadomość dla „kolekcjonerów” voucherów 🙂 Z jednej rezerwacji da się uzyskać tylko jeden voucher oraz maksymalnie trzy w miesiącu. Nie przejdzie również dokonanie zwrotnej rezerwacji, wysłanie wniosku, jego akceptacja i anulowanie rezerwacji – voucher zostanie przydzielony dopiero po odbyciu noclegu(ów) i to nawet z 2 miesięcznym opóźnieniem.

Tańszych ofert standardowo szukamy poprzez porównywarki cen + przegląd bardziej niszowych pośredników (np. PriceLine, TravelRepublic). Porównywalna strona musi być dostępna w języku angielskim, a waluta to USD. W regulaminie nie ma nic o przewalutowaniach w przypadku, gdy strona oferuje ceny w kilku walutach, jednak nie było mi dane tego przetestować. W miarę możliwości szukamy bezpośrednio w USD.

Jeżeli znaleźliśmy już różnicę w cenie, to zabieramy się za wypełnienie formularza BPG. Z moich obserwacji wynika, że odpowiedzi są wysyłane dosyć szybko, nawet w ciągu godziny, więc w przeciągu 24 godzin zdążymy wysłać sporo wniosków 😉 W przypadku pozytywnej odpowiedzi otrzymujemy podobnego maila:

 

Teraz pozostaje nam odbyć nocleg i czekać za voucherem, w sam raz na zbliżające się wakacje! 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s